• English

قیرامولسیون چیست؟

قیرامولسیون مخلوطی از قیر، آب و یک عامل امولسیون کننده است که در طیف وسیعی از کاربردها از جمله راهسازی، تعمیر و نگهداری روسازی و تصفیه سطح استفاده می شود. امولسیون ها از پراکنده کردن قطرات ریز قیر در آب با کمک یک عامل امولسیون کننده تشکیل می شوند که به تثبیت مخلوط و جلوگیری از جدا شدن قیر کمک می کند.
قیر امولسیونی انواع مختلفی از جمله امولسیون های آنیونی، کاتیونی و غیر یونی دارد که از نظر خواص شیمیایی و رفتار متفاوت هستند. امولسیون های آنیونی دارای بار منفی هستند و عمدتاً برای درمان های سطحی و پوشش های چسب استفاده می شوند. امولسیون های کاتیونی دارای بار مثبت هستند و در درجه اول برای حفظ روسازی و کاربردهای آسفالت مخلوط سرد استفاده می شوند. امولسیون های غیر یونی شارژ نمی شوند و برای کاربردهای مختلفی مانند ضد مه و ضد تراشه استفاده می شوند.
قیر امولسیونی دارای چندین مزیت نسبت به آسفالت با مخلوط گرم معمولی است، از جمله مصرف انرژی کمتر، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و هزینه های تولید پایین تر. این می تواند در دماهای پایین تر اعمال شود، که انرژی مورد نیاز برای گرمایش را کاهش می دهد و انتشار ترکیبات آلی فرار (VOCs) را کاهش می دهد. قیر امولسیونی را می توان در لایه های نازک تری اجرا کرد که باعث کاهش میزان مصالح مورد نیاز و کاهش هزینه های ساخت می شود.
قیر امولسیونی معمولاً با استفاده از یک سمپاش استفاده می شود که مخلوط را به طور مساوی روی سطح جاده پخش می کند. پس از اجرا، آب تبخیر می شود و لایه نازکی از قیر باقی می ماند که سنگدانه ها را می چسباند و یک لایه ضد آب ایجاد می کند.
به طور خلاصه، قیر امولسیونی مخلوطی از قیر، آب و یک عامل امولسیون کننده است که در طیف وسیعی از کاربردها از جمله راهسازی، حفاظت از روسازی و تصفیه سطح استفاده می شود. امولسیون ها با پراکندگی قطرات ریز قیر در آب با کمک یک عامل امولسیون کننده تشکیل می شوند. قیر امولسیونی دارای چندین مزیت نسبت به آسفالت با مخلوط گرم معمولی است، از جمله مصرف انرژی کمتر، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و هزینه های تولید پایین تر. معمولاً با استفاده از سمپاش اعمال می شود و یک لایه ضد آب ایجاد می کند که سنگدانه ها را می چسباند.

دفتر مرکزی


ساعت کاری


شنبه
17:00 - 08:00
یکشنبه
17:00 - 08:00
دوشنبه
17:00 - 08:00
سه شنبه
17:00 - 08:00
چهارشنبه
17:00 - 08:00
پنج شنبه
13:30 - 08:00

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ماد ماشین می باشد.

مکالمه را شروع کنید سلام! برای گپ زدن در واتس آپ ، کارکنان پشتیبانی را که می خواهید با آنها صحبت کنید انتخاب کنید